FCI.ge

Barcelon
Real Madrid
Atletico Madrid
Valencia
Manchester United
Chelsea
Liverpool
Manchester City
Arsenal
Juventus
Milan
Roma
Napoli
Napoli
Bayern Munchen
Borussia Dortmund
Schalke 04
Bayer Leverkusen
PSG
Olympique Lyonnais
Olympique Marseille
Ajax
PSV
Porto
Dinamo Tbilisi
Dila
Chikhura
Zestafoni
Metalurgi Rustavi
Guria

გამოკითხვა

FCI.ge

ევროპა ლიგის საკვალიფიკაციო ეტაპი

20-06-2011
252 კომენტარი

ჩემპიონთა ლიგის კენჭისყრის დასრულების შემდეგ ქალაქ ნიონში გაიმართა ევროპა ლიგის პირველი საკვალიფიკაციო ეტაპის კენჭისყრა. ევროპა ლიგაზე 3 ქართული გუნდი ცდილობს გასვლას, "დინამო" და "ოლიმპი" პირველი ეტაპიდანვე ერთვებიან გათამაშებას, ხოლო საქართველოს თასის გამარჯვებული "გაგრა" მეორე ეტაპიდან. "დინამოს" მეტოქე მოლდოვური "მილსამი" იქნება, ხოლო "ოლიმპის" სომხური "ბანანცი". შეგახსენებთ, რომ მატჩები 30 ივნისსა და 7 ივლისს გაიმართება.



პირველი საკვალიფიკაციო ეტაპი

ევროპა ლიგის საკვალიფიკაციო ეტაპი

მეორე საკვალიფიკაციო ეტაპი

 (14 და 21 ივლისი)

1. FC Banants (ARM)/Metalurgi Rustavi (GEO) v Jagiellonia Białystok (POL)/FC Irtysh Pavlodar (KAZ)
2. FK Sūduva (LTU) v IL Elfsborg (SWE)/CS Fola Esch (LUX)
3. FK Metalurg Skopje (MKD) v PFC Lokomotiv Sofia (BUL)
4. UE Sant Julià (AND) v Bnei Yehuda Tel-Aviv FC (ISR)
5. FK Željezničar (BIH) v FC Sheriff (MDA)
6. KuPS Kuopio (FIN) v AS Gaz Metan Mediaş (ROU)
7. FC Minsk (BLR)/Olimpik-Şüvälan PFK (AZE) v Gaziantepspor (TUR)
8. FC Iskra-Stal (MDA) v NK Varaždin (CRO)/FC Lusitans (AND)
9 .FK Tauras (LTU) v ADO Den Haag (NED)
10. FK Renova (MKD)/Glentoran FC (NIR) v FC Vorskla Poltava (UKR)
11. AC Juvenese-Dogana (SMR) v FK Rabotnicki (MKD)/JK Trans Narva (EST)
12. Örebro SK (SWE) v FK Sarajevo (BIH)
13. Crusaders FC (NIR) v Fulham FC (ENG)/NSÍ Runavík (FRO)
14. Llanelli AFC (WAL) v FC Dinamo Tbilisi (GEO)/FC Milsami Orhei (MDA)
15. Floriana FC (MLT) v AEK Larnaca FC (CYP)
16. FC Shakhtyor Soligorsk (BLR) v FK Ventspils (LVA)
17. FK Budućnost Podgorica (MNE)/KS Flamurtari (ALB) v FK Jablonec (CZE)
18. KR Reykjavík (ISL)/ÍF Fuglafjørdur (FRO) v MŠK Žilina (SVK)
19. FC Mika (ARM) v Vålerenga Fotball (NOR)
20. NK Široki Brijeg (BIH)/NK Olimpija Ljubljana (SVN) v Bohemian FC (IRL)
21. NK Domžale (SVN) v RNK Split (CRO)
22. FC Differdange 03 (LUX) v FC Levadia Tallinn (EST)
23. KF Tirana (ALB) v FC Spartak Trnava (SVK)/FK Zeta (MNE)
24.Ulisses FC (ARM)/Ferencvárosi TC (HUN) v Aalesunds FK (NOR)/Neath FC (WAL)
25. SK Liepājas Metalurgs (LVA) v FC Salzburg (AUT)
26. FK Rad (SRB)/SP Tre Penne (SMR) v Olympiacos Volou FC (GRE)
27. The New Saints FC (WAL)/Cliftonville FC (NIR) v FC Midtjylland (DEN)
28. Kecskeméti TE (HUN) v FC Aktobe (KAZ)
29. BK Häcken (SWE)/UN Käerjéng 97 (LUX) v FC Honka Espoo (FIN)/JK Nõmme Kalju (EST)
30. FC Gagra (GEO) v Anorthosis Famagusta FC (CYP)
31. FC Vaduz (LIE) v FK Vojvodina (SRB)
32. FK Rudar Pljevlja (MNE) v FK Austria Wien (AUT)
33. WKS Śląsk Wrocław (POL) v Dundee United FC (SCO)
34. FC Koper (SVN)/FC Shakhter Karagandy (KAZ) v ÍBV Vestmannaeyjar (ISL)/Saint Patrick's Athletic FC (IRL)
35. EB/Streymur (FRO) v FK Banga (LTU)/Qarabağ FK (AZE)
36. FH Hafnarfjördur (ISL) v CD Nacional (POR)
37. Paksi SE (HUN)/UE Santa Coloma (AND) v FC Daugava Daugavpils (LVA)/Tromsø IL (NOR)
38 .TPS Turku (FIN) v KVC Westerlo (BEL) 
39. Xäzär Länkäran FK (AZE) v Maccabi Tel-Aviv FC (ISR)
40. Birkirkara FC (MLT)/KS Vllaznia (ALB) v FC Thun (SUI)

https://www.fci.ge/uploads/posts/2011-06/1308572487_euro-league-table.jpg
მწვანე ზონა

უკან1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 13წინ

ინფორმაცია

სიახლისთვის კომენტარის დატოვება შესაძლებელია მხოლიდ მიმდინარე 3 დღე გამოქვეყნების დღიდან.

navige
saitebi